3η Ανακοίνωση : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΔΟΧΗ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2018-2019

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2018-2019

Η υποδοχή των πρωτοετών φοιτητών θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 1-10-2018 και την Τρίτη 2-10-2018 στην αίθουσα 1 (ΠΡΟΚΑΤ δίπλα στο κυλικείο)

Δευτέρα 1-10-2018

Ώρα Ενημέρωση Ονοματεπώνυμο-ιδιότητα
09:30-09:45 Σύντομος χαιρετισμός – Εικόνα και όργανα λειτουργίας του Π.Θ. Παπαϊωάννου Αθανάσιος, Καθηγητής Κοσμήτορας Σχολής
09:45-10:15 Πρόγραμμα Σπουδών

Διγγελίδης Νικόλαος,

Αναπληρωτής Καθηγητής

Δηλώσεις μαθημάτων,

Δηλώσεις   συγγραμμάτων μέσω της υπηρεσίας ΕΥΔΟΞΟΣ

Ακαδημαϊκή ταυτότητα

Σίτιση

Θωμά Αικατερίνη

Γραμματέας Τμήματος

Σακελλαρίου Παναγιώτης

(Διοικητικός υπάλληλος)

Σύντομος Χαιρετισμός

Παπαστεργίου Δημήτριος

Δήμαρχος Τρικκαίων

11:45 Δημιουργία οχτώ (8) ομάδων φοιτητών

Συνοδοί

Κρομμύδας Χ., Σύρμπας Ι., Γεωργακούλη Κ., Λάσχου Β., Μέρμηγκα Σ., Γαλάνης Ε., Γρίβας Γ., Μανούρας Ν., Μωρρές Ι. και Παπαγεωργίου Ε.

Αναζήτηση βάσεων δεδομένων (ηλεκτρονικών και μη)

Χρήση βιβλιοθήκης και άλλων μέσων πληροφόρησης

Μαυρομάτης Στέφανος, Βιβλιοθηκονόμος

Αίθουσα Πληροφορικής

Μπούγλας Β. Μέλος Ε.ΔΙ.Π

Σακελλαρίου Π., Διοικητικός

Εργαστήριο Τ.Ε.Φ.Α.Α. (Βιοχημεία) Δελή Χ., Υποψήφια Διδάκτορας
Εργαστήριο Τ.Ε.Φ.Α.Α. (Eμβιομηχανική) Τσαόπουλος Δ., Ερευνητής

Εργαστήριο Τ.Ε.Φ.Α.Α.

(Οργάνωση-Διοίκηση Αθλητισμού & Αναψυχής)

Κουστέλιος Α., Καθηγητής

Εργαστήριο ΤΕΦΑΑ

(Ψυχολογία)

Φιλίππου Κ., μέλος Ε.ΔΙ.Π
Εργαστήριο Τ.Ε.Φ.Α.Α. (Περιβαλλοντική Φυσιολογία) Γκιάτα Π. Ερευνήτρια
Εργαστήριο Τ.Ε.Φ.Α.Α. (Eργοφυσιολογία)

Παπανικολάου Κ.

Υποψήφιος Διδάκτορας

Μετά την ενημέρωση για το «Πρόγραμμα σπουδών» και για τις «Δηλώσεις μαθημάτων και συγγραμμάτων-Εύδοξος για την ακαδημαϊκή ταυτότητα και για την σίτιση», οι πρωτοετείς θα μοιραστούν σε οχτώ (8) ομάδες θα περάσουν διαδοχικά (ανά 10 λεπτά περίπου) από οχτώ (8) σταθμούς:

α) Βιβλιοθήκη, β) Αίθουσα πληροφορικής γ) Εργαστήριο (Βιοχημείας), δ) Εργαστήριο (Εμβιομηχανικής), ε) Εργαστήριο (Οργάνωσης - Διοίκησης Αθλητισμού & Αναψυχής) στ) Εργαστήριο (Ψυχολογίας), ζ) Εργαστήριο (Περιβαλλοντικής Φυσιολογίας) και η) Εργαστήριο (Εργοφυσιολογίας).

Τρίτη 2-10-2018

9:30-10:00 Η έρευνα στην πράξη – Μαθαίνοντας να διαβάζουμε ερευνητικά άρθρα (Academiclistening-reading) (Γεροδήμος Βασίλειος, Καθηγητής)

10:00-11:00 Ενημέρωση για τα Μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών του Τμήματος. (Τζιαμούρτας Α., Καθηγητής - Χατζηγεωργιάδης Α., Καθηγητής)

Στις 11:00 από το χώρο του ΤΕΦΑΑ θα αναχωρήσουν 2 λεωφορεία με τους πρωτοετείς φοιτητές και συνοδούς τους κ.κ. Βουτσελά Β., Γαλάνη Ε., Σύρμπα Ι. και την κα Μπλαντή Α., προκειμένου να ξεναγηθούν στους χώρους που χρησιμοποιούμε στην Πόλη των Τρικάλων για τη διεξαγωγή των πρακτικών μαθημάτων.

Τετάρτη 3-10-2018

Έναρξη Μαθημάτων για τους πρωτοετείς φοιτητές.

Τρίκαλα 25-9-2018

Από τη Γραμματεία