Ορισμός αξιολογητών για την πλήρωση μιας (1) θέσης μέλους Δ.Ε.Π. στη βαθμίδα του Αναπληρωτή Καθηγητή στο γνωστικό αντικείμενο «Φυσιολογία της Άσκησης» από την ΕΕΕ και από την υποψήφια κα Καρατζαφέρη Χριστίνα, Επίκουρη Καθηγήτρια, ΤΕΦΑΑ-ΠΘ

Η Ειδική Επταμελής Επιτροπή, για την πλήρωση μιας (1) θέσης μέλους Δ.Ε.Π. στην βαθμίδα του Αναπληρωτή Καθηγητή στο γνωστικό αντικείμενο «Φυσιολογία της Άσκησης», του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΤΕΦΑΑ), της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΣΕΦΑΑ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (ΠΘ), στην πρώτη συνεδρίασή της, την 21η Μαΐου 2014, αποφάσισε τον ορισμό των κκ:

α) ΑγγελόπουλουΘεόδωρουProfessorDepartment of Health Professions University of Central Florida, Orlando, FL και
β), ΚλέντρουΠαναγιώτας, Professor, Department of Kinesiology, Brock University, ωςαξιολογητές του έργου της υποψήφιας κας Καρατζαφέρη Χριστίνας, Επίκουρης Καθηγήτριας, ΤΕΦΑΑ-ΠΘ.

Σύμφωνα με τα προβλεπόμενα από την ελληνική νομολογία, η υποψήφια γιατην πλήρωση της θέσης μέλους Δ.Ε.Π.στη βαθμίδα του Αναπληρωτή Καθηγητή, στο γνωστικό αντικείμενο «Φυσιολογία της Άσκησης», κα Καρατζαφέρη Χριστίνα, Επίκουρη Καθηγήτρια του Τμήματός μας,πρότεινε ως αξιολογητές του έργου της, τους κ.κ.:

α) Στεφανίδη Ιωάννη, Καθηγητή Τμήματος Ιατρικής ΠΘ και
β) Χατζηγεωργίου Γεώργιο, Καθηγητή Τμήματος Ιατρικής ΠΘ.

Οι αξιολογητές, μέσα σε αποκλειστική προθεσμία σαράντα (40) ημερών, οφείλουν να καταθέσουν την αξιολόγησή τους, (χωριστή ο κάθε εισηγητής), η οποία θα περιλαμβάνει: αναλυτική παρουσίαση και αξιολόγηση του έργου και της προσωπικότητας της υποψηφίας, κρίση για την προσφορά του στην πρόοδο της επιστήμης και γνώμη για τον βαθμό ανταπόκρισης της υποψηφίας στα απαιτούμενα νόμιμα προσόντα.