Τεύχη - Τόμος 7 - 2009 - Τεύχος 2
  • Σχολική Φυσική Αγωγή
    • Διαθεματικότητα στη φυσική αγωγή : παρακίνηση και ακαδημαϊκές επιδόσεις στα μαθηματικά .
      Στυλιανός Καπρίνης Νικόλαος Διγγγελίδης & Αθανάσιος Παπαϊωάννου  , (2009) , Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2), 90-102
      Ερευνητική Εργασία
      Περίληψη - Abstract - Full Text (pdf)
    • Εκτίμηση της στάσης μαθητών στου γενικού δημοτικού σχολείου ώς προς την ένταξη παιδιών με αναπηρία στη φυσική αγωγή μετά απο πρόγραμμα παρέμβασης.
      Αννα Παναγιώτου, Χριστίνα Ευαγγελινού, Αγάπη Δουλκερίδου, Ειρήνη Κοϊδου, & Αικατερίνη Μουρατίδου , (2009), Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2), 103-113
      Περίληψη - Abstract - Full Text(pdf)
    • Κατασκευή ερωτηματολογίου καταγραφής γνώσεων για το άθλημα της ρυθμικής γυμναστικής σε μαθητές και μαθήτριες της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.
      Βασιλική Ζήση, Σοφία Μπούρα, Ελιζάνα Πολλάτου , Ευγενία Γιαννιτσοπούλου & Ευθύμης Κιουμουρτζόγλου , (2009) , Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2), 114-129
      Περίληψη - Abstract - Full Text(pdf)
    • Προπτυχιακή εκπαίδευση καθηγητών φυσικής αγωγής : μια ανασκόπηση ερευνών.
      Κατερίνα Ζουνχιά , (2009) , Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό, 7(2), 130-148
      Περίληψη - Abstract - Full Text(pdf)
    • Ηθική εκπαίδευση των νέων : μια πτυχή του ρόλου του εκπαιδευτικού στο σύγχρονο σχολείο.
      Μιλτιάδης Πρώιος & Ευγενία Γιαννιτσοπούλου , (2009), Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2), 149-160
  • Ασκηση και Αναψυχή
    • Η άμεση επίδραση της άσκησης με ολόσωμη δόνηση στην κατακόρυφη αλτική ικανότητα νεαρών γυναικών.
      Ειρήνη Πισπιρίκου , Βασίλειος Γεροδήμος , Νάντια Καρατράντου, Κωνσταντίνα Χάνου , Ειρήνη Παπαϊωάννου & Θεοδώρα Κρίκη , (2009) , Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2), 161-170

Περίληψη - Abstract - Full Text(pdf)
    • Η επίδραση της συνδυαστικής προπόνησης πλειομετρικών και πολυαρθρικών σκήσεων με βάρη σε βιοχημικούς δείκτες μυϊκού τραυματισμού.
      Αθανάσιος Χατζηνικολάου , Μιχάλης Τσιαβτάρης , Αλεξάνδρα Αυλωνίτη , Ιωάννης Κατραμπασάς, Αντώνης Καμπάς, Ιωάννης Μιχαηλίδης, Ιωάννης Ντουρουντός, Κωνσταντίνος Μαργώνης , Κυριάκος Ταξιλδάρης, Αθανάσιος Τζιαμούρτας & Ιωάννης Φατούρος, (2009), Αναζήτήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7|(2), 171-178
      Ερευνητική Εργασία
      Περίληψη - Abstract- Full Text(pdf)
    • Η έρευνα για την κατασκευή οργάνων αξιολόγησης της χορευτικής επίδοσης.Ανασκοπική μελέτη.
      Ασπασία Δανιά, Μαρία Κουτσούμπα, Δημήτριος Χατζηχαριστός & Βασιλική Τυροβολά , (2009), Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό, 7(2), 179-202
      Επισκόπηση
      Περίληψη -Abstract - Full Text(pdf)
  • Αθλητισμός
    • Αξιολόγηση της ικανότητας αναπαραγωγής και διατήρησης του ρυθμού σε αθλήτριες ρυθμικής γυμναστικής και μη αθλήτριες.
      Εύα Παυλίδου , Ολγα Μερτζανίδου & Βασιλική Ζήση , (2009), Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2), 203-209.
      Περίληψη - Abstract - Full Text(pdf)
    • Επίδραση της κολύμβησης με ελεγχόμενη αναπνοή στη συγκέντρωση γαλακτικού στο αίμα.
      Γεώργιος Τσαλής , Γεώργιος Πουλαρινός , Δημήτριος Λούπος & Βασίλης Μούγιος , (2009) , Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2), 210-215.
      Περίληψη - Abstract - Full Text(pdf)
    • Η επίδραση της χορήγησης αλοπουρινόλης σε δείκτες οξειδωτικού στρές στο ήπαρ επι μυών κατά την άσκηση.
      Γιώργος Γκανούρης , Αριστείδης Σ.Βεσκούκης , Αθανάσιος Τζιαμούρτας , Ιωάννης Φατούρος & Δημήτριος Κουρέτας , (2009), Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2), 216-224
      Περίληψη - Abstract - Full Text(pdf)
    • Οξειδοαναγωγική κατάσταση του αίματος επίλεκτων αθλητριών μετά απο άσκηση επιτραπέζιας αντισφαίρισης.
      Αθανάσιος Καμπασακάλης  & Βασίλης Μούγιος , (2009). Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2) ,225-231
      Περίληψη - Abstract - Full Text(pdf)
    • Η συμβολή της συν-διέγερσης των αγωνιστών και ανταγωνιστών μυών στις νευρικές προσαρμογές μετά απο προπόνηση δύναμης.
      Θεμιστοκλής Τσαταλάς , Γιάννης Σπυρόπουλος , Παρασκευή Σιλελόγλου , Βασίλης Σιδέρης & Γιάννης Γιάκας , (2009), Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2), 232-243.
      Περίληψη - Abstract - Full Text(pdf)
    • Προπόνηση δύναμης στους δρόμους ημιαντοχής και αντοχής.
      Γεράσιμος Γρίβας, Δημήτριος Σούλας, Βασιλική Μάνου , Βασίλειος Βουτσελάς, & Ζήσης Παπανικολάου , (2009), Αναζητήσεις στη Φυσική Αγωγή και τον Αθλητισμό , 7(2), 244-253
      Περίληψη - Abstract - Full Text(pdf)

Все попытки святых отцов обратить пришельца или его жену в христианство ни к чему не привели.

Солдат, не имеющий спичек, является.

заорал "St lab драйвер" Ндо, хлопая своими маленькими толстыми ладошками.

Настоящий, без прикрас, реализм.

Молодой полковник будет делать то, что ему приказано, потому что он считает, что Земятин жесток и беспощаден, а он только беспощаден.

спросило, приближаясь, существо.