There are no translations available.
Την Tετάρτη 23 Νοεμβρίου 2016, στις 11.30πμ, στην Αίθουσα Συνελεύσεων της ΣΕΦΑΑ, θα πραγματοποιηθεί η ετήσια ενημέρωση των φοιτητών για το Πρόγραμμα ERASMUS+.
Το Πρόγραμμα ERASMUS+, επιχορηγεί την κινητικότητα φοιτητών και προσωπικού σε Ιδρύματα Ανώτατης Εκπαίδευσης ευρωπαϊκών χωρών. Μέσα από το πρόγραμμα υποτροφιών του ERASMUS+ δίνεται η ευκαιρία σπουδών για ένα ή δυο εξάμηνα σε ένα πανεπιστήμιο της Ευρώπης, αλλά και την υλοποίηση πρακτικής άσκησης σε επιχειρήσεις, ερευνητικά κέντρα ή άλλους οργανισμούς κατάρτισης σε ευρωπαϊκές χώρες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα ERASMUS+.
Βασιλική Ζήση
ΑκαδημαϊκήΣυντονίστρια Erasmus+
ΣΕΦΑΑ, ΠΘ