Ανανέωση Εγγραφής Φοιτητών

Ενημερώνουμε όλους τους προπτυχιακούς φοιτητές του ΤΕΦΑΑ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας ότι σύμφωνα με τις διατάξεις του νόμου 4009/2-9-2011, θα πρέπει όλοι ανεξαιρέτως οι φοιτητές να εγγράφονται στην αρχή κάθε εξαμήνου υποχρεωτικά, διότι η μη εγγραφή σε δυο συνεχόμενα εξάμηνα σημαίνει αυτοδίκαιη διαγραφή από Το Τμήμα.

Για τον λόγο αυτό:
1) Όσοι φοιτητές έχουν υποβάλλει δήλωση μαθημάτων θεωρούνται εγγεγραμμένοι στο εξάμηνο σπουδών.
2) Όσοι φοιτητές δεν έχουν ηλεκτρονικό λογαριασμό που δόθηκε από το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, να απευθυνθούν στην Γραμματεία ή στο Κέντρο Δικτύου του Τμήματος για την απόκτηση του, γιατί θα είναι απαραίτητος στην δήλωση εγγραφής.
3) Οι φοιτητές που φεύγουν στο εξωτερικό με το πρόγραμμα ERASMUS, πρέπει να κάνουν δήλωση εγγραφής σε εξάμηνο σπουδών στο Τμήμα τους και για το διάστημα που λείπουν.
4) Οι φοιτητές που βρίσκονται στο πτυχίο για να λάβουν μέρος στις εξετάσεις πρέπει να κάνουν ανανέωση εγγραφής και να δηλώσουν τα μαθήματα που θα εξεταστούν.

Για την Γραμματεία του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Π.Θ.