ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ LLP/ERASMUS

Οι φοιτητές που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα «LLP/ERASMUS» και να διανύσουν μια περίοδο σπουδών ή πρακτικής άσκησης στο εξωτερικό (ένα ή δυο εξάμηνα) για το επόμενο ακαδημαϊκό έτος 2014-2015 σε κάποιο από τα Ευρωπαϊκά Πανεπιστήμια- Εταίρους πρέπει να ενημερωθούν και να ακολουθήσουν τη διαδικασία που περιγράφεται αναλυτικά στην ιστοσελίδα: http://erasmus.uth.gr/index.php/el/

Για τις μετακινήσεις του χειμερινού ή/και του εαρινού εξαμήνου του επόμενου ακαδημαϊκού έτους τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται έως τις 28 Φεβρουαρίου 2014.

Το έντυπο «Δήλωση Ενδιαφέροντος» υπάρχει στη Γραμματεία του ΤΕΦΑΑ η οποία θα συγκεντρώσει τις σχετικές αιτήσεις/δηλώσεις.

Για το Γραφείο Διεθνών Σχέσεων

Πηνελόπη Δάλλη
Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
Τμήμα Μορφωτικών Ανταλλαγών & Δημοσίων Σχέσεων
Διοικητικός Συντονισμός Προγράμματος LLP/ERASMUS
Αργοναυτών & Φιλελλήνων
382 21 Βόλος
Τηλ.: 24210 7 4609
E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.