Ορισμός αξιολογητών για την πλήρωση μιας (1) θέσης μέλους Δ.Ε.Π. στη βαθμίδα του Αναπλ. Καθηγητή στο γνωστικό αντικείμενο «Εφαρμογές Νέων Τεχνολογιών στην Ανάλυση της Κίνησης» από την ΕΕΕ και από τον υποψήφιο κο Γιάκα Ιωάννη, Επίκουρο Καθηγητή, ΤΕΦΑΑ-ΠΘ

Η Ειδική Επταμελής Επιτροπή, για την πλήρωση μιας (1) θέσης μέλους Δ.Ε.Π. στην βαθμίδα του Αναπληρωτή Καθηγητή στο γνωστικό αντικείμενο «Εφαρμογές Νέων Τεχνολογιών στην Ανάλυση της Κίνησης», του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΤΕΦΑΑ), της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΣΕΦΑΑ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (ΠΘ), στην πρώτη συνεδρίασή της, την 21η Μαΐου 2014, αποφάσισε τον ορισμό των κκ:

α) ΑραμπατζήΑδαμάντιου, Professor,Department of Training and Movements Sciences, Institut für Sportwissenschaft, Berlin και
β) ΜαγκανάρηΚωνσταντίνου, Professor, Department of Sport and Exercise Science, Liverpool John Moores University , United Kingdom , ωςαξιολογητές του έργου του υποψηφίου κου Γιάκα Ιωάννη, Επίκουρου Καθηγητή, ΤΕΦΑΑ-ΠΘ.

Σύμφωνα με τα προβλεπόμενα από την ελληνική νομολογία, ο υποψήφιος γιατην πλήρωση της θέσης μέλους Δ.Ε.Π.στη βαθμίδα του Αναπληρωτή Καθηγητή, στο γνωστικό αντικείμενο «Εφαρμογές Νέων Τεχνολογιών στην Ανάλυση της Κίνησης», κος Γιάκας Ιωάννης, Επίκουρος Καθηγητής του Τμήματός μας,πρότεινε ως αξιολογητές του έργου του, τους κ.κ.:

α) Μαυρομάτη Γεώργιο, Καθηγητή, ΤΕΦΑΑ-ΔΠΘ και
β) Κόλλια Ηρακλή, Καθηγητή, ΤΕΦΑΑ-ΑΠΘ.

Οι αξιολογητές, μέσα σε αποκλειστική προθεσμία σαράντα (40) ημερών, οφείλουν να καταθέσουν την αξιολόγησή τους, (χωριστή ο κάθε εισηγητής), η οποία θα περιλαμβάνει: αναλυτική παρουσίαση και αξιολόγηση του έργου και της προσωπικότητας του υποψηφίου, κρίση για την προσφορά του στην πρόοδο της επιστήμης και γνώμη για τον βαθμό ανταπόκρισης του υποψηφίου στα απαιτούμενα νόμιμα προσόντα.